Aktualności

Powrót

Lubuscy przedsiębiorcy jadą na misję gospodarczą do Doliny Krzemowej.

Październik 11, 2014

853x210xmisja_usa.jpg.pagespeed.ic.ZPkoKWnAiG

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej (“OPZL”) zaprasza wszystkich lubuskich informatyków na misję gospodarczą do Stanów Zjednoczonych w połowie listopada. OPZL pozyskał na ten wyjazd grant z Unii Europejskiej, dzięki któremu uczestnicy wyjazdu pokryją jedynie 10 procent  kosztów związanych z tą misją. Polsko Amerykańska Rada Współpracy, która ma wieloletnie doświadczenie w zakresie budowania relacji polsko-amerykańskich, będzie partnerem w tym kluczowym wydarzeniu.

Zapewnimy obsługę organizacyjną, techniczną i wyjątkowy program merytoryczny lubuskiej misji gospodarczej. Podczas spotkań uczestnicy poznają środowisko biznesowe i naukowe Kalifornii i Doliny Krzemowej oraz będą mieli możliwość zapoznania się z ekosystemem, procesami innowacji i komercjalizacji wiedzy w tym regionie świata – mówi Mariusz Tomaka, prezes Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy.

W programie tej wyjątkowej misji są spotkania i rozmowy z partnerami biznesowymi, odwiedziny światowego koncernu informatycznego, uniwersytetu Stanforda, udział w Polsko-Amerykańskim Tygodniu Innowacji i wyjazd na targi TechWeek w Los Angeles.

Podczas misji planujemy zapoznać lubuskich przedsiębiorców z najbardziej spektakularnymi przykładami transferu technologii. Chyba nie ma ku temu lepszego miejsca na naszym globie niż Dolina Krzemowa – mówi Jarosław Nieradka, dyrektor OPZL. – Otrzymany grant pozwoli sfinansować w przeważającej części transport uczestników, ich zakwaterowanie, najem sal na spotkania, tłumaczenia, wszelkie opłaty rejestracyjne, a nawet angielskojęzyczne materiały promujące ich firmy – cieszy się Justyna Ilnicka z OPZL, autorka wniosku o dofinansowanie.

Więcej informacji można znaleźć na: www.usa.opzl.pl

 

Obraz tła