Aktualności

Powrót

US-Poland Innovation Hub – ruszyła II edycja programu!

Marzec 20, 2013

otwarcie-II-edycji-Hubu

14 marca 2013 odbyła się inauguracyjna sesja treningowa II edycji programu US-Poland Innovation Hub.

Uczestników II edycji Hubu przywitał Mariusz Tomaka, prezes Polsko Amerykańskiej Rady Współpracy (USPTC) z siedzibą w Katowicach. Firmy i organizatorów powitał także vice konsul U.S. Consulate General, Chris Hunnicutt. Magdalena Diering (Politechnika Poznańska) i Krzysztof Dyczkowski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) omówili ideę i cele programu Top 500 Innovators, role jego absolwentów w programie Hub oraz przedstawili główny zespół jego organizatorów. Szczegóły przebiegu II edycji Hubu zaprezentował współzałożyciel i przewodniczący US-Polish Trade Council (USPTC) w Palo Alto, profesor Uniwersytetu Stanfordzkiego, pomysłodawca programu US-Poland Innovation Hub – Piotr Moncarz. Profesor poprowadził następnie rozmowy prezentujące Uczestników programu. W pierwszej części II edycji Hubu (tj. w sesjach treningowych w Polsce) uczestniczy 6 firm, które oferują innowacyjne produkty i rozwiązania na rynku polskim w obszarze IT, ICT, Product Design czy gazu łupkowego, z planami i ambicjami ekspansji na rynki globalne:

1. e-point SA

2. NEUROSOFT Sp. z o.o.

3. ORBITVU Sp. z o.o.

4. Mobizzy Sp. z o.o.

5. COGISION Sp. z o.o.

6. New Seismic Sp. z o.o.

Podczas pierwszej sesji treningowej Uczestnicy zapoznali się szczegółowo z tematyką IPR (Intellectual Property Rights, tj. ochrona własności intelektualnej). Trenerami tej sesji byli znani w Polsce i USA eksperci: Soody Tronson (STLG, Uniwersytet Stanfordzki) i Marek Salamonowicz (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).

Dzięki zaangażowaniu Artura Rydosza, absolwenta programu Top 500 Innovators, sesja otwierająca II edycję Hubu odbyła się na terenie jednej z najlepszych uczelni w kraju – AGH w Krakowie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do „uruchomienia” II edycji, a Firmom-Uczestnikom życzymy kolejnych pracowitych sesji treningowych, by udział w Hubie był Your Gateway to Silicon Valley!

Kolejne sesje treningowe już wkrótce:

Sesja 2 – 21.03, Warszawa, Krajowa Izba Gospodarcza,

Sesja 3 – 04.04, Poznań, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,

Sesja 4 – 18.04, Katowice, Polsko Amerykańska Rada Współpracy (USPTC)

Sesja 5 – 09.05, Łódź, Politechnika Łódzka.

Obraz tła