Aktualności

Powrót

Zaproszenie na Poland Day w San Francisco

Marzec 07, 2013

Poster-PD2013_13

Serdecznie zapraszamy na Poland Day, coroczne spotkanie networking’owe służące nawiązywaniu współpracy biznesowej i wymianie technologicznej polskich oraz amerykańskich firm w Dolinie Krzemowej. Wydarzenie odbędzie się 25 marca 2013 roku, w The Fairmont Hotel w San Francisco. Organizatorem Poland Day jest US-Polish Trade Council (USPTC, Polsko-Amerykańska Rada Współpracy, www.usptc.org).

W tym roku jak zawsze zajmiemy się tematami odzwierciedlającymi najbardziej aktualne tendencje na rynku – sesję merytoryczną poświęcimy grom komputerowym i najnowszym technologiom z tą branżą związanym, oraz sesję finansową – inwestycjom w start-up’y.

Polska jest jednym z najbardziej obiecujących i rosnących partnerów branży gier komputerowych. Polscy programiści regularnie są w czołówce międzynarodowych konkursów i olimpiad. Są oni znani wśród najlepszych światowych twórców tej rozrywki, wykazując się niezwykłą kreatywnością i warsztatem technologicznym. Znane są sukcesy, coraz częściej o zasięgu globalnym, polskich producentów gier wirtualnych. Również liczba użytkowników i nabywców gier elektronicznych w Polsce dynamicznie rośnie, co dostrzegają zagraniczne koncerny rozważające inwestycje w Polsce.

Zainteresowaniem inwestorów cieszą się również inne branże innowacyjnych technologii oraz polskie młode firmy, które swoimi pomysłami i przedsięwzięciami zyskują coraz większy rozgłos w kraju. Podobnie jak gdzie indziej, borykają się one z problemem  finansowania początkowej fazy rozwoju. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się też bardziej dojrzałe polskie firmy, które zyskawszy mocną i ugruntowaną pozycję w Polsce i na rynkach europejskich decydują się na rozwój globalnej działalności. Coraz częściej swoje pierwsze kroki kierują za ocean, gdzie Dolina Krzemowa stawia im wysokie wymagania, ale w zamian za wysiłek i konkurencyjność oferty otwiera drzwi do globalnego rynku.

Z tymi tematami na Poland Day zmierzą się zarówno prywatni inwestorzy, przedstawiciele funduszy venture oraz reprezentanci instytucji rządowych i pozarządowych wspierających rozwój przedsiębiorczości w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Nie zabraknie również polskich firm poszukujących swoich szans w Dolinie Krzemowej.

Organizowany w tym roku Poland Day odbywa się w tygodniu, w którym mają miejsce międzynarodowe konferencje Global Technology Symposium (GTS, www.globaltechsymposium.com) oraz Game Developers Conference. Pierwsza z nich w tym roku już po raz dziesiąty zgromadzi w Dolinie Krzemowej leaderów światowego biznesu, innowacyjnych technologii i finansów, natomiast druga jest najsłynniejszą na świecie branżową imprezą zrzeszającą profesjonalnych producentów gier komputerowych. GTS oraz towarzyszące mu Poland Day będzie doskonałą okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów z globalnymi partnerami.

Zapraszamy do udziału w Poland Day!

Prosimy o rejestrację na stronie https://www.123signup.com/register?id=bjhfh

Obraz tła