Rekomendacje

Powrót

W ramach programu US-Poland Innovation HUB współpracujemy z:

Członek zespołu

APS Energia

http://www.apsenergia.pl/

„It is impossible not to be under Silicon Valley’s  impression. Particularly at the Stanford University where you everywhere feel this amazing energy of the future. This is a magic place for a people who are thinking against the standards and often by breaking the rules they are changing the World. I am so honored, that I had an opportunity to take part in one of such kind of the meetings during  Poland Silicon Valley Life Science Symposium ,,Clean Energy & Clean Water’’ which was a part of the 2016 Edition of Poland Day. I would like to thank to great enthusiastic USPTC’s  team together with Professor Piotr Moncarz for their engagement to ensure Polish participation in this elite world’s innovators team. I wish them the consequences  in building of this wonderful bridge of culture and technological cooperation between Poland and USA.

/

Nie da się nie być pod wrażeniem Silicon Valley, gdzie wszędzie, a szczególnie na terenie Uniwersytetu Stanforda, czuje się niesamowitą energię przyszłości. Bo to tu spotykają się ludzie, którzy myślą niestandardowo, często wbrew ustalonym regułom zmieniając świat. Jestem szczęśliwy, że osobiście miałem okazję wziąć czynny udział w jednym z takich spotkań podczas sympozjum Clean Energy & Clean Water w trakcie kolejnej edycji Poland Day 2016. Korzystając z okazji chciałbym podziękować ekipie pasjonatów z USPTC z Profesorem Piotrem Moncarzem na czele, którzy walczą o to, by w tym elitarnym gronie innowatorów świata nie zabrakło także Polaków. Życzę powodzenia i uporu w budowaniu tego wspaniałego mostu kulturowej i technologicznej współpracy pomiędzy Polską a USA.’’

Ireneusz Konarski, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Grupy APS Energia

21.03.2016

Członek zespołu

Flytronic

http://www.flytronic.pl/

I think that the HUB is a fantastic initiative to help talented Polish entrepreneurs on the US market. It guides, clarifies information, provides insight from experts and helps with networking, which is key to success on a big scale.

- Dominika Krupa z firmy Flytronic,

Członek zespołu

Intratel

http://www.intratel.com.pl

Realizując plany ekspansji naszej spółki na rynek globalny, zdecydowaliśmy się podjąć ryzyko i nawiązać współpracę z USPTC w ramach projektu US-Poland Innovation HUB, I edycja. Muszę przyznać, że było to z naszej strony pewne wyzwanie, ponieważ z jednej strony nie mieliśmy pojęcia z czym przyjdzie nam się zmierzyć, a z drugiej strony pojawiła się szansa realizacji założeń przy wsparciu profesjonalistów z Doliny Krzemowej. Również pod względem organizacyjnym realizacja projektu jeszcze podczas sesji przygotowujących do wyjazdu w Polsce była dosyć trudna do pogodzenia z bieżącymi obowiązkami zawodowymi. Obecnie widzimy, iż suma wszystkich tych doświadczeń była dokładnie tym, co było niezbędne, żeby rozpocząć jakiekolwiek działania na terenie USA. Przy wsparciu ekspertów USPTC, wyjeżdżając po raz pierwszy do Doliny Krzemowej, byliśmy świetnie przygotowani do tego, z czym przyjdzie nam się spotkać. Znaliśmy sposoby poruszania się w kręgach biznesowych tego miejsca, rozumieliśmy doskonale różnice kulturowe w pracy zawodowej, potrafiliśmy zwracać uwagę na różnego typu niuanse, które w Polsce nie są istotne, a w Dolinie Krzemowej mają duże znaczenie.

Efektem wszystkich tych działań była ścisła współpraca z jednym z ekspertów USPTC w Dolinie Krzemowej, która doprowadziła do powstania spółki One Step Cloud, Inc. Obecnie rozpoczęliśmy już swoją działalność na rynku amerykańskim i chociaż dzisiaj nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będzie się rozwijała ta działalność w przyszłości, to dostrzegamy, iż na bieżącym etapie udało nam się zrealizować wszystkie założenia w optymalny sposób.

Chociaż, jak wspomniałem wcześniej, etap przygotowawczy był dla nas okresem ciężkiej pracy i pewnym ryzykiem, to obecnie dostrzegamy, iż był to dla nas kluczowy czynnik w osiągnięciu sukcesu na etapie wejścia na rynek amerykański. Odpowiednie przygotowanie pozwoliło nam zminimalizować również koszty ekspansji zarówno pod względem czasu, jak i zainwestowanych środków.

Wszystkim tym, którzy nie boją się marzyć o wyzwaniu, jakim niewątpliwie jest działalność na rynku amerykańskim, serdecznie polecam udział w programie US-Poland Innovation HUB. Również tym, którzy nie są pewni, czy tego typu wyzwanie jest dla nich odpowiednie, polecam udział w tym programie, ponieważ uzyskają odpowiedź na pytanie, czy taka działalność jest dla nich odpowiednia.

- Mariusz Prószyński, Wiceprezes zarządu Intratel Sp. z o.o.

Członek zespołu

Orbitvu sp. z o.o.

http://orbitvu.pl/

Wzięcie udziału w programie US-Poland Innovation HUB pozwoliło nam lepiej poznać realia rynku USA. Dzięki temu zdefiniowaliśmy nową strategię wejścia na ten rynek. Nawiązane w ramach programu kontakty pozwoliły nam na zbudowanie przyczółku do przyszłej ekspansji.

-Tomasz Bochenek, prezes zarządu Orbitvu sp. z o.o.

Członek zespołu

Neurosoft

http://neurosoft.pl/

Już po tak krótkim okresie widzimy, że perspektywy współpracy z firmami z Doliny rysują się wyraźnie. Spotkania odbyte na Uniwersytecie Stanforda jak i wypracowane przez Neurosoft w toku imprez handlowych i kontaktów seminaryjnych oceniamy bardzo pozytywnie. Dzięki pomocy USPTC zdobywamy niezbędne doświadczenie w zakresie kontaktów i lokalnej kultury biznesu.

-Piotr Bardadyn, Sales Director, firma NEUROSOFT

Członek zespołu

Bloober Team SA

http://blooberteam.com/pl/

Współpracowaliśmy z USPTC w ramach trzeciej edycji programu akceleracjnego US-Poland Innovation HUB. Współpraca obejmowała dwa etapy – sesje treningowo-warsztatowe w Polsce i indywidualną część o charakterze misji gospodarczej oraz spotkania B2B w Kalifornii, dzięki którym Spółka nawiązała cenne kontakty i pozyskała wiedzę z zakresu zasad funkcjonowania rynku amerykańskiego. Mając na uwadze szereg pozyskanych kontaktów w ramach programu HUB, polecam współpracę z Polsko-AmerykańskąRadą Współpracy w zakresie budowania biznesowej sieci networkingowej, konsultacji biznesowych dotyczących działalności na rynku amerykańskim i organizacji indywidualnych spotkań biznesowych z potencjalnymi inwestorami i partnerami branżowymi w Kalifornii.

-Piotr Babieno, Prezes Zarządu Bloober Team SA

 

Członek zespołu

Algolytics (StatConsulting)

www.statconsulting.eu

W ramach realizacji Projektu „Advanced Miner SNA w Dolinie Krzemowej i Wielkiej Brytanii” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań, uczestniczyliśmy w programie promocji i rozwoju firmy StatConsulting. Dzięki udziałowi w spotkaniach z mentorami oraz potencjalnymi klientami nawiązaliśmy cenne kontakty biznesowe oraz pozyskaliśmy wiedzę na temat możliwości wejścia naszego produktu – systemu Advanced Miner SNA na rynki Doliny Krzemowej.
Przed naszą firmą otwierają się zupełnie nowe perspektywy. Stawiamy na efektywny rozwój działalności eksportowej oraz budowę wizerunku silnego partnera w kontaktach handlowych.
Polecamy uczestnictwo w Programie US-Poland Innovation HUB innowacyjnym firmom, które planują zdobyć rynki światowe.

-Arkadiusz Ziemba, Prezes Zarządu, StatConsulting

Członek zespołu

M3SYSTEM

www.m3system.pl

Sam pobyt w Dolinie Krzemowej oraz na Uniwersytecie Stanforda i bezpośredni kontakt ze „specyficzną atmosferą” tego miejsca był dla nas BEZCENNY.  Sposób podejścia do nauki, innowacyjności, wynalazków/wynalazców jak również obserwacja jak powinna wyglądać współpraca nauki z biznesem daje wiele do myślenia, jak wiele w tym zakresie musimy zmienić u nas, w Polsce i w jakim kierunku powinniśmy chociaż próbować podążać. Wiele naszych ograniczeń wynika nie tylko z ograniczeń wynikających z dystansu dzielącego nas „poziomu rozwoju cywilizacyjnego”, ale w dużej mierze naszych mentalnych barier, które mimo wszystko powinno być łatwiej pokonać…ALE NAJPIERW TRZEBA BYĆ TEGO ŚWIADOMYM…

Działania na rynku amerykańskim otwierają wiele możliwości wprowadzenia każdej technologii również na inne rynki na całym świecie, więc tym bardziej warto… Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty w Dolinie Krzemowej oraz otrzymane wsparcie ze strony USPTC przyczynią się do zrealizowania wypracowanej w ramach programu GO-GLOBAL.PL strategii wejścia na trudny i wymagający rynek w USA oraz odniesienia ostatecznego sukcesu. Liczymy, że nasze relacje z USPTC będą kontynuowane, a wszystkich chcących wejść na rynek amerykański zachęcamy do odwiedzenia Silicon Valley i współpracy z USPTC.

- Henryk Świtowski, International Business Development Manager i Przemysław Rogula, Architekt

Członek zespołu

POLENG

http://poleng.pl/

USPTC

Start Presenting Things Clearly

They prepare

During a 3-day workshop in Warsaw they made us think like American entrepreneurs: put your ideas clearly and concisely, otherwise you are not listened to.

They make you feel at home

They ask you to feel at home and you do feel at home. The USPTC office in Palo Alto, Silicon Valley, has all the facilities you need: from coffee machine, through your private workplace, to a convenient conference room.

They organize

They managed to fill every hour of our 2-week stay in Silicon Valley. We listened to people, talked to people, networked and partied. We were not allowed to do one thing: to waste time.

They make Polish entrepreneurs ready for america

-Krzysztof Jassem, POLENG

Członek zespołu

OpenInnovation

http://beta.hitdea.com/

We would like to thank wholeheartedly US-Polish Trade Council (USPTC) for the most amazing 6 weeks of our professional lives. Your knowledge, support and connections were of great value and made a significant blueprint on our business. How did it all happen?

Initial Training – Cold Shower

We have started thinking the Silicon Valley way. It turned out that just the great product is not enough. Our development quickly began. It wasn’t the easiest process but it was essential so we could be better positioned for the expansion into the U.S. market.

Touching Down in Pivot Valley

With all interactions that we have received and created while we were in Palo Alto, our business model and strategy were rearranged a couple of times. There were a lot of great people to whom we had talked to, naming just a few: Mark Iwanowski, Krzysztof Kujawa, Stan Lewandowski, Sara Rauchwerger and Soody Tronson. Feedback, advice and leads from each of them were of great value. Eventually, we hope, we will benefit from most of those contacts in near or more distant future.

Polish Spirit

Polish people are known for their great hospitality. That doesn’t exclude people from USPTC. The one person that gave us most of her heart was Ela Kozera. An amazing woman who is a great organizer, listener and advisor. Because of our day-to-day contact with her, we could make much more from our business trip.

Follow-Up

The last but for us the most important aspect of our relation with USPTC is that our relationship didn’t stop as we entered the plane heading home. We are having a good contact and further support from them even after our departure. We are thrilled to come back to the U.S. in order to establish our company there and continue this cooperation. Eventually, it would be our best privilege to support them in their mission of helping Polish companies become global because their attitude is viral.

- Wojtek Gawlik, CEO, Open Innovation

- Aleksander Małaszkiewicz, CTO, Open Innovation

Członek zespołu

Nova Tracking Sp. z o.o.

http://www.t-traco.com/
Członek zespołu

PILAB SA

http://pilab.pl/
Członek zespołu

TechSurfing

https://confr.com/
Obraz tła